سه شنبه 19 فروردين 1399 - 2020 آوريل 07
   
  2661رکورد در مدت زمان 0.140ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  دوشنبه آخر ماه شعبان است 15 اردیبهشت 1398 23:24
  به اطلاع می رساند هلال ماه مبارک رمضان در غروب یکشنبه برای آیت الله العظمی شبیری زنجانی ثابت نشد لذا دوشنبه آخر ماه شعبان خواهد بود. مؤمنین می توانند این روز را به نیت روزه قضا یا مستحبی روزه بگیرند. دفتر معظم له
  بى اعتناى به دنیا 4 اردیبهشت 1398 18:48
  هر کس با مرحوم آخوند خراسانی سر و کارى داشت، از بى هوا بودن او به جاه دنیا و اعتنا نداشتن و اجتناب او از دنیا مطالب زیادى نقل کرده است. متاع دنیا و امور دنیا در نظر مرحوم آخوند مثل خاک بود.
  معظم له تصریح کردند: کسی که در مصدر قضا است، باید با مردم برخورد درستی داشته باشد. گاهی از قضات به خاطر برخوردهایشان شکایت می کنند. اگر این موضوع با دقت پیگیری نشود اعتماد مردم آسیب می بیند و همه خون شهداء پایمال می شود.
  ما نوکر یک مقامیم... 3 اردیبهشت 1398 13:36
  آقای حاج آقا رضا زنجانی می گفت: آقای حاج شیخ نامه نوشت: اینجانب و آقا (آقای نائینی) نوکر یک مقامیم، به آقا تقدیم کنید، از طرف اینجانب قبول است.
  مرحوم آسید محمد کاظم می ‏فرماید: من باید تک‏ تک این مواد را خودم ملاحظه کنم. اینجا بین عَلَمین تعارضى پیدا می شود. از طرف دربار، اطلاعاتى در اختیار مرحوم آسید محمد کاظم گذاشته مى شود و مخالفان دربار هم اطلاعات دیگرى به مرحوم آخوند مى‏ سپارند و همین سبب شد کم‏ کم فاصله و مشکلات میان عَلَمین زیاد شود.
  در تاریخ شیعه دو نفر ملّای درجه اول هستند که شاگردهای آنها مهم ترین شاگردهای همه اعصارند: یکی وحید بهبهانی و دیگری میرزای شیرازی.
  احتیاط در اِفتا 3 اردیبهشت 1398 13:27
  «معروف است که حرف مرد یکی است ولی من می گویم حرف مرد دو تا است. مرد آن است که وقتی به اشتباهش پی برد از حرف اولش برگردد و حرف طرف مقابل را قبول کند.» این روحیه استاد در شاگردش نیز وجود داشت.
  مرجع جهانی 3 اردیبهشت 1398 13:26
  ایشان مورد قبول علمای مختلف بود. افراد بسیاری که خود اهل سیر و سلوک معنوی بودند، ایشان را قبول داشتند. از آسید جمال الدین گلپایگانی در نجف شنیدم که گفت:"ایشان بر همه ما مقدم است".
  موسی بن جعفر علیهماالسّلام به علت عبادات و اجتهادش، عبد صالح خوانده می شد. ... و بسیار کریم و بخشنده بود.... (تاریخ مدینة السلام، ج۱5، ص 14)
  زمانی که صاحب جواهر، مرجع عام تقلید و شیخ انصاری نیز از نظر علمی درجه اول بود و خیلی ها قائل به تقدّم شیخ بر صاحب جواهر بودند (و شیخ در علم اصول قطعاً بر صاحب جواهر تقدم داشت)، شیخ عرض اندام نمی کرد و وقتی برای تقلید به وی مراجعه می کردند، به دیگری ارجاع می داد.
  • تعداد رکوردها : 2661